BIO

Ladislav Burian je Dj, Producer & Promotér z České Republiky, vystupující pod uměleckým jménem Marcus Burian.

Již od malinka měl vztah k muzice, kdy ve svých 7 letech začal chodit do hudební školy a začal se učit hrát na hudební nástroje. V roce 1989 začala do České Republiky pronikat taneční muzika, která ho doslova okouzlila.

Ve svých 17 letech si kupuje své první gramofony a začíná hrát doma v obývacím pokoji. Djjingu doslova propadl.

Poprvé se postavil před své první publikum v roce 2001, od té doby jej publikum mohlo pravidelně vídat v táborském Miléniu, plzeňské Bříze, nebo na Vysočině, kde se také stává residentním djjem velmi moderního klubu. Práce v klubu, pořádání kulturních akcí ho zaměstnává natolik, že na nic jiného nezbývá čas a na Pelhřimovsku si tímto začíná upevňovat svojí pozici. Velmi důležitý zlom nastává ale v roce 2011. V té době se potkává se svým kamarádem, muzikantem Martinem Vaverkou a toto vzájemné setkání vyvolá rozhodnutí věnovat se djjingu naplno.

Přichází tak pozvání do jihočeského klubu Kotnov Tábor, v té době jeden z nejpopulárnějších klubů v republice, kde vystupuje vedle exotického hosta DJ MC Rico. Zde se Marcus důkladně zajímá také o virtuální djjing. Pomalu nakoukává i pod pokličku zákulisí hudebních a kulturních akcí a začíná tvořit i své první sety. Pravidelně vystupuje v českobudějovických klubech Paradox a Maxim. Poprvé se objevuje v projektech jako je Mácháč Festival Club TOUR či Magnetic Club Life. Buduje své vlastní studio a jeho jméno začíná pronikat do světa.

Velký zlom přichází v roce 2016, kdy po delší době investuje do techniky a kupuje si mix a přehrávače. Definitivně tak podlehá stylům House, Techhouse, Progressive house a techno.

V roce 2017 se tak poprvé objevuje v pražských klubech Roxy, Duplex či pražský After Club Ateliér. Marcus ale zaroveň začíná tvořit i své první hudební eventy v pelhřimovském sklepě, kam zve i své hudební přátelé.

Také rok 2018 byl pro Marcusovu kariéru opět důležitý. Warm up techno festivalu Svojšice, Free Mondays či housová noc Climax v pražském klubu Roxy mluví za vše a po krátké době přichází pozvání i do pražského legedárního after clubu Studio 54 či českobudějovického klubu Maxim.

Od února 2019 se tak stává officiálně residentním djjem pražského after clubu Studio 54 a českobudějovického klubu Maxim.

On sám ani nedoufal, kam se jeho cesta až dostane. Rozhodně mnohem dál, než sám vůbec čekal...

Za jeho největší úspěchy si považuje: vystoupení v legendárním klubu Roxy, Duplex, Studio 54 či úspěšná umístění v Dj Contestech.

City Fest první, druhé a třetí místo, Pavel Bidlo Contest první místo. Duplex Praha páté místo,